روزنامه های ورزشی

آخرین خبرها

با «جلال حسینی» و «مازیار فلاحی» درباره عشق و زندگی

26 دی 1396

یک هنرمند پرسپولیسی عاشق فوتبال و یک بازیکن تیم ملی و تیم پرسپولیس که عاشق آرامش و عاشق ترانه های غمگین است. با این دو چهره دوستداشتنی درباره همه چیز حرف زدیم. فوتبال، تیم ملی، پرسپولیس، علایق شان و ... خانواده و به خصوص دخترهای گل شان.

هفته نامه دیده بان - آرش نصیری و محدثه برهانی: آنها دورادور با هم دوست بودند. مازیار می گوید از وقتی که پرسپولیسی شد یعنی از همان اول نوجوانی، همیشه با ستاره های پرسپولیس احساس رفاقت می کرد و بعدا که خودش ستاره شد، با علی کریمی و برخی دیگر از ستاره ها دوستی نزدیک دارد. سید می گوید همیشه به دنبال آرامش و عاشق آهنگ های غمگین است و آهنگ های مازیار را خیلی دوست دارد.


آنها دورادور با هم دوست بودند اما این دوستی دورادور هیچ وقت به دیدار و دوستی نزدیک شان منجر نشده بود. حتی همین چند وقت پیش که جشن تولد دختر سید جلال بود، مازیار به دوست ترانه سرایش علی ثابت قدم گفته بود که بیا سرزده برویم جشن تولد فرزند دلبند سید اما این اتفاق هم نیفتاده بود. گویا قسمت این بود که آنها با این همه علاقه دورادور به هم اولین بار در مصاحبه با مجله دیده بان دوست شوند.

یک هنرمند پرسپولیسی عاشق فوتبال و یک بازیکن تیم ملی و تیم پرسپولیس که عاشق آرامش و عاشق ترانه های غمگین است. با این دو چهره دوستداشتنی درباره همه چیز حرف زدیم. فوتبال، تیم ملی، پرسپولیس، علایق شان و ... خانواده و به خصوص دخترهای گل شان. یک گفتگوی صمیمانه که حتی استقلالی ها هم می توانند آن را بخوانند و لذت ببرند.
 
گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش
آشنایی ما با هم

چه زمانی از نزدیک همدیگر را دیدید؟

- مازیار: من بارها استادیوم رفتم و دورادور آقا سید جلال را دیدم ولی امروز اولین بار است که از نزدیک می بینم شان.

- سید جلال: من هم که آهنگ های آقا مازیار را همیشه گوش می کردم و از دور با ایشان دوست بودم.

چه جالب! پس خوش به حال ما که باعث این دوستی نزدیک شما شدیم. آقا مازیار شما وقتی مشهور شدید هم برای تماشای بازی ها به استادیوم می روید یا فقط قبل از آن می رفتید؟

- مازیار: قبل از آن هم می رفتم اما الان بعضی از بازی ها را یواشکی و با استتار می روم برای آن که راحت بتوانم بازی را ببینم و برگردم ولی بازی های پرسپولیس و استقلال را حقیقتا نمی روم.

می ترسید از هیجان برای تان اتفاقی بیفتد؟

- مازیار: نه. ترجیح می دهم بازی را تنها و در خلوت نگاه کنم. حتی دوستانم گاهی پیشنهاد می دهند بازی را با هم ببینیم اما من سعی می کنم تنها دنبال کنم.

سید جلال برایم یادآور کلمه احترام و اعتماد است

یک چهره مشهور، هنرمند یا ورزشکار، حتما رفقایی دارد. این رفقا ممکن است از همکاران خودش باشند یا کسانی که از صنف خودش نیستند. رفاقت بین یک ورزشکار با یک هنرمند خیلی جذاب است، برای این که آنها با هم رقابتی ندارند. در حالی که دو هنرمند یا دو ورزشکار با هم رفیق می شوند، به هر حال یک رقابت ریزی هم آن وسط در جریان است. یعنی رفاقت یک ورزشکار با یک هنرمند فقط رفاقت است. شما رفاقت نزدیک تان کی شروع شد؟

- مازیار: از نظر من این بر می گردد به قدیم. از زمانی که من پرسپولیسی شدم تا الان من همیشه با بازیکنان پرسپولیس احساس رفاقت و علاقه می کردم، حتی اگر از نزدیک با آنها افتخار رفاقت نداشتم. بنابراین الان بسیار بسیار خوشحالم که در کنار سید جلال حسینی هستم و این برای من افتخار است. سید جلال حسینی برای من یادآور کلمه افتخار و احترام و اعتماد است؛ چه در فوتبال و چه در زندگی و بسیار بسیار هم دوستش دارم.

شما چطور آقای حسینی؟ شما کارهای آقا مازیار را گوش می کردید؟

- سید جلال: من یکی از طرفداران پروپاقرص آقا مازیار هستم و همه آهنگ هایی را که می خواند دوست دارم. من اساسا آهنگ های غمگین را خیلی دوست دارم، بنابراین صدای آقا مازیار همیشه با من است و توی گوشی ام که نگاه کنید همه آهنگ هایش را می بینید.
 
 گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش (اسلایدشو)

چرا غمگین؟ مگر آدم غمگینی هستید؟

- نه. دوست دارم گوش کنم. مخصوصا صدای آقا مازیار که برای من حالت خاصی دارد.

جالب است شما در بازی سراپا انرژی و انگیزه هستید اما آهنگ های مورد علاقه تان غمگین است...

- نمی دانم چرا. به هر حال من آهنگ های غمگین مخصوصا آهنگ های آقا مازیار را دوست دارم.

طرفداری فرق می کند با کری خواندن!

خیلی از هنرمندان معمولا نمی گویند طرفدار چه تیمی هستند و این موضوع را در خفا نگه می دارند ولی شما جزو کسانی هستید که اعلام کردید پرسپولیسی هستید، ترس ریزش مخاطب نداشتید؟

- مازیار: بیان پرسپولیسی بودنم چند دلیل دارد. اول این که این حق طبیعی افراد است که طرفدار یک تیم باشند چون قلبا یک تیم را دوست دارید. مضافا بر این که طرفداری و اینجور چیزها بیشتر لذت و هیجانش را زیاد می کند. یک مقدار کری ها و ... ممکن است یکم دشمنی و ناراحتی ایجاد کند اما موسیقی از این رنگ ها بالاتر می آید و دیگر طرفدار یک تیم را من وارد موسیقی ام نمی کنم چون من برای طرفداران هر دو تیم احترام قائلم.
 
 گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش

بسیاری از دوستان من در تیم استقلال هستند. هیچ فرقی هم برایم نمی کند. یادم می آید در روز تولد علی کریمی که خیلی هم خلوت برگزار شد، سید مهدی رحمتی به عنوان دوست نزدیک کریمی آنجا بود و ما کنار هم بودیم. کنسرت ها با هم می آییم و با هم می رویم. این قسمتش جداست اما چون به پرسپولیس علاقه دارم دوست دارم حمایتم را اعلام کنم و حق ام هست. من از بچگی پرسپولیس را دوست داشتم اما این را نمی پسندم که کری بخوانم و بدگویی کنم. باز هم می گویم اعلام طرفدار بودن ریزش مخاطب ندارد بلکه عمل و رفتار شخصی است که سبب ریزش مخاطب می شود.

پس شما از اول به راه راست هدایت شدید؟

- مازیار: بله. (می خندد)

شما فقط کارهای پرسپولیسی ها را گوش می دهید؟

- سید جلال:
نه، من کار غمگین گوش می کنم.

مثلا از خوانندگان استقلالی کار چه کسی را بیشتر گوش می دهید؟

- سید جلال: حقیقتش را بگویم نه، زیاد گوش نمی کنم. بیشتر کارهای آقا مازیار و چندتا دیگر از خوانندگان را گوش می دهم.

درباره فوتبالیست هایی که خواننده شدند

امروزه خیلی از فوتبالیست ها هستند که صدای خوبی دارند یا در برخی از موارد صدای خوبی هم ندارند اما آهنگ منتشر می کنند و آلبوم می دهند. به نظر شما بین بچه های فوتبالیست چه کسانی از صدای خوبی بهره مندند؟

- سید جلال:
علی بیرانوند لری می خواند اما ما چیزی متوجه نمی شویم (می خندد). من اسم نمی برم. به نظرم اگر یک فوتبالیست فوتبال بازی کند بهتر است.

- مازیار: پژمان جمشیدی خیلی خوب می خواند و این کار را خیلی خوب بلد است ولی مثل بقیه خیلی به آن پروبال نداده است. اگر این کار را می کرد در این زمینه هم همانند سینما موفق بود. نیما نکیسا هم خوب است. اتفاقا علی بیرانوند (که من صدایش را شنیدم از لحاظ نوع ساختار خوانندگی که حسی انجام می دهد بسیار این کار را زیبا انجام می دهد اما الان همان دروازه را حفظ کند و مدافع چارچوب باشد بهتر است. (خنده)
 
 گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش

شایان مصلح هم در بین بازیکنان مداحی می کند؟

- سید جلال: بله، شایان و حاجی انصاری مداحی می کنند.

حاجی انصاری؟

- محمد انصاری. ما به او می گوییم حاجی. البته حج هم نرفته.

- مازیار: من در خصوص این که یک فوتبالیست خواننده می شود یک چیز اضافه می کنم. اگر هر کسی بتواند این کار را خوب انجام دهد، انجام می دهد دیگر. هیچ منعی وجود ندارد یک نفر که کاری را خوب انجام می دهد، انجام ندهد. چون ما نمی توانیم ممنوع کنیم افراد را چون یک حرفه دیگر دارند به حرفه های دیگر گرایش پیدا نکنند. هر کسی که این کار را خوب انجام می دهد، چه تخصصی و چه غیر تخصصی ممنوعیتی نمی توان برایش قائل شد.

جالب است تمام کسانی که خواندند و خوب این کار را انجام دادند هم همه پرسپولیسی بودند.

- مازیار: شما هر کاری کنید در نهایت می رسید به پرسپولیسی ها. بهترین آقای گل جهان می خوری به پرسپولیسی ها، بهترین و تکنیکی ترین بازیکن ایران می رسی به پرسپولیسی ها. بهترین لژیونر، بهترین دروازه بان و ... چیزهایی که من می گویم همه آمار است. همین سید جلال که اتفاقا آرامش انتخاب موسیقی اش از نظر من در فوتبال هم هست چون بدون این آرامش هیچ وقت نمی تواند آنطوری توپ ها را رد کند.

راز آرامش من!

شما بهترین مدافع حال حاضر کشور هستید و این مرهون آرامش درونی شما است. این آرامش از کجا می آید؟

- سید جلال: بازی کردن در پرسپولیس و استقلال خیلی سخت است. شما همیشه جلوی چشم هستید. اما بخواهیم در خصوص شخص صحبت کنیم من می گویم تیم مان خوب است که این اتفاق رقم خورده است.
 
 گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش

ولی فکر کنم شما این شرایط سخت را در انزلی هم تجربه کرده اید؟

- سید جلال: بله، دقیقا. انزلی جزو معدود شهرهایی است که در بازی مقابل ملوان، پرسپولیس و استقلال در آن طرفداری ندارد. آنجا هم شرایط سخت بود، نه به سختی پرسپولیس و استقلال.

خوانندگی سخت است یا فوتبال؟!

خوانندگان و فوتبالیست ها یک وجه مشترک دارند، بازی و اجرا برای جمعیت؛ از نظر شما برای جمعیت خواندن سخت است یا بازی کردن؟

- سید جلال: من فکر کنم هر دو سخت است. خواندن و بازی کردن برای جمعیت زیاد فشار و استرسی را به افراد القا می کند. نه به فرد، بلکه به تمام عواملی که این کار را انجام می دهند. خیلی ها نمی توانند این فشار و استرس را تحمل کنند و خیلی راحت کنار می روند.

- مازیار: فکر می کنم فوتبال سخت تر است. شما وقتی می روی در یک کنسرتی بخوانی قاعدتا افراد حاضر هوادار شما هستند، هیچ وقت هوادار مخالف و رقیبی برایت وجود ندارد. مورد بعدی این که شما تعداد کاری را قبلا آماده کردید و حق اشتباه در اجرا ندارید. اما در فوتبال این طوری نیست. نمی توانیم از قبل برد و باخت را تعیین کنیم. اگر اتفاقی بیفتد که باب میل تماشاچیان نباشد، همان خودی ها هم دیگر حمایتت نمی کنند. این خیلی در فوتبال سخت تر است، مخصوصا که برای مثال وقتی پرسپولیس و استقلال بازی دارند، 50 هزار نفر برای تیم حریف آمده اند، نه برای شما.
 
 گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش

زمانی که خواننده کار اشتباه انجام دهد، گل به خودش زده اما زمانی که فوتبالیست گل را اشتباه بزند، به جز خود، به تیم و طرفداران و ... هم گل زده. نظرتان در این خصوص چیست؟ گل به خودی چه حسی دارد؟

- سید جلال:
من بدترین گل به خودی را در بازی مقابل ملوان زده ام. خیلی تحت فشار بودم.

اولین بار که جلوی پرسپولیس بازی کردم

آقای حسینی الگوی شما در دفاع چه کسی بوده؟

- سید جلال: من همیشه طرفدار میلان بوده ام. مالدینی و بونوچی را بی نهایت دوست دارم.

از بین ایرانی ها چطور؟

- سید جلال: من همه را دوست دارم. افراد خوب در فوتبال ایران زیاد بوده اند مثل محمد آقا پنجعلی.
 
 گفتگو با سید جلال حسینی و مازیار فلاحی درباره عشق شان و زندگی و حاشیه هایش
شاهين بيانی / محمد پنجعلی/ سيروس قايقران 
 

- مازیار: یک سوال برایم این وسط پیش آمده. بازی در دفاع را خودت انتخاب کردی یا این که مربیان در طول مسیر به این نتیجه رسیدند؟

- سید جلال: در طول مسیر این اتفاق رقم خورده. من قبلا هافبک دفاعی بودم، بعد هافبک راست، بعد آمدم دفاع راست و از دفاع راست آمدم دفاع وسط که تا الان هم در دفاع وسط بازی می کنم.در رده سنی نوجوانان آمدم دفاع وسط.

ارسال نظر

تبلیغ پایین

designed by SRgraphic.ir

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree